Tootmisprotsess ja keskkond

Tootmisprotsess Harvia Muurame tehases on keskkonnasõbralik ning materjale kasutatakse tõhusalt. Käesoleva lehekülje sisu põhineb 2008. aastal läbi viidud Harvia keskkonnamõjude uuringul.

Harvia tooted on valmistatud ümbertöödeldavatest põhitoorainetest ning tootmisprotsess kasutab toorainet tõhusalt, vältides nii liigsete materjalijääkide tekkimist. Tekkivast väikesest materjalijäätmete hulgast on 90% ümbertöödeldav. Ohtlikke jäätmeid on ainult 0,3%. Samuti väldime liigset pakendamist ning töötleme ümber kõik vähesed materjalijäägid.

Me ei raiska väärtuslikke loodusressursse: Kõik meie kerised ja saunad on valmistatud ümbertöödeldavast toorainest, mida kasutatakse optimaalselt. Me töötleme ümber ka kõige väiksemad metalli- ja puidutükid, mida tootmisprotsessis kasutada ei saa.

Kui arvestada Harvia käivet ja tootmismahte, on meie tehase energiatarve mõõdukas. Tehas kasutab kaugkütet, mis kasutab taastuva energiaallikana puidugraanuleid. Suletud veeringluse süsteem vähendab tehases tarbitava vee hulka. Värvimistöökojas kasutatavad kemikaalid on keskkonnale ohtlikud. Siiski vajatakse vaid vähesel hulgal kemikaale ning neid käsitsetakse alati turvalisel viisil.

Tulevikus pöörame üha enam tähelepanu ka meie alltöövõtjate ökoloogilistele valikutele.

(Allikas: Ecovisor, Harvia Ltd. Keskkonnamõjude Uuring, 30.09.2008)

You have reached our old website.

For up-to-date information on all products, please visit our new and improved website at www.harvia.com.